Otel, Vize, Uçak Bİleti   0212 247 33 51 / 0212 247 33 61 Bulgaristan Vize Hattı  
Bulgaristan Emekli Vizesi Bulgaristan Ev Hanımı Vizesi Bulgaristan Oturum D Vizesi Bulgaristan Ticari Vizesi Bulgaristan Turist Vizesi Bulgaristan Öğrenci D Vizesi Bulgaristan Öğrenci Vizesi Bulgaristan Özel Ziyaret Vizesi Bulgaristan Şirket Kurulumu

Bulgarca Bilgi Bulgaristan Hakkında Genel Bilgi Bulgaristan Marketleri Bulgaristan Resmi Tatil Günleri Bulgaristan Telefon Kodları Bulgaristan Uçak Bileti Şirketleri Bulgaristana Uçak İle Seyahat Plovdiv Hakkında Bilgi Sofya Hakkında Genel Bilgi Sofya İklim ve Kültürü Sofya'da Sosyal Yaşam Trenle Seyahat Varna Hakkında Bilgi


Ana Sayfa

Bulgaristan Otelleri
Plovdiv Otelleri
Sofya Otelleri
Varna Otelleri

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi
Bulgaristan Büyükelçiliği
Bulgaristan Edirne Konsolosluğu
Bulgaristan Eş Ziyareti Vizesi
Bulgaristan Vize Formu
Bulgaristan Vize Ücreti
Bulgaristan Yeşil Pasaport Vizesi
Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu
Bulgaristan Öğrenci Ziyareti Vizesi
Sıkça Sorulan Sorular

Adres Telefon
Hakkımızda

BulgaristanVizesi.com Bir Otelix Turizm Markasıdır; Her Hakkı Saklıdır.
info@otelix.com

Sitelerimizde Reklam Uygulaması Vardır.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :

Anasayfa >

Bulgaristana Araba ile Ulaşım
 

Arabayla Bulgaristan;

Eğer araba ile Batı Avrupa’dan Bulgaristan’a ulaşmak istiyorsanız, ya Yunanistan ile İtalya arası bir feribot alırsınız, ya da Sırbistan veya Romanya üzerinden geçmek zorundasınız. (Aracınızın sigorta şirketinden yeşil kart alıp almadığınızdan emin olun.) Yunanistan’dan seyahat ederken Thessaloniki’den Serres e doğru daha sonra da Promahonas’a gitmek zorundasınız. Sınırda Bulgaristan’da yaklaşık olarak yedi gün için 5£ ‘‘yol vergisi’’ ödemek zorundasınız. Ve arabanıza koymak zorunda olduğunuz özel bir etiketi alacaksınız. Etiketin yanı sıra, Yetkili Bulgar Makamlarından alınan ‘‘ Bulgar Sağlık Sigortası’’ için Üç gün için kişi başı 2£ ve buna bağlı olarak ne kadar çok kalırsanız o kadar bir derece belli bir miktar para ödersiniz.

Alış-veriş fişi alıp almadığınızdanemin olun? Gerekirse belirli günlerinde uzun kuyruklar bekleyin. Eğer arabayla seyahat ediyorsanız ve en azından birazda Kiril Alfabesini okuyabiliyorsanız, bu durum sizin açınızdan arabayla seyahat etme konusunda yardımcı olacaktır. Pek çok trafik ve yön işareti Latin harflerde yazılmıştır, ama bazıları da Bulgar Dili’nde yazılmış olduğunu unutmayın. Eğer yabancı bir vatandaşsanız, bir araba kiralayıp seyahat etmek en iyi yoldur. Bulgaristan’da araba kullanmak biraz tehlikeli olabilir. Birçok yol belirtilmemiş, yol şeritlerinin çizgileri iyi ve belirgin bir biçimde işaretlenmemiştir. Bu yüzden yolların çoğu seyahat etme açısından kötü bir durumdadır. Bölge halkı, yollarda hız sınırlarına pek dikkat etmez ve şerit değiştirirken sinyal vermez. Sofya ve Yunanistan yolu arasında seyehat ettiğiniz zaman, çok dikkatli olun. Yol boyunca geniş yol yapılanması vardır ve bu yol seyehati süresince gerçekten bazı tehlikeli sürücülerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Sofya’dan başlayarak Plovdiv, Chirpan ve Dimitrovgrad’a kadar her geliş ve gidiş yönlerinde iki veya üç şeritli bir anayol bulunmaktadır. Eğer kurallara uyarsanız, polis sizi rahatsız etmez.

Bulgar polisinin üzerinde belirgin mavi harflerle yazılmış ‘‘POLICE’’ yazısı bulunmaktadır ayrıca genellikle beyaz ‘‘Opel Astra’’ devriye araçlarını kullanırlar. (Bu açıklamayı yapmamızın nedeni, Bulgaristan’ın geçmiş tarihinde, kendilerini polis olarak gösterip yoldaki arabaları durdururarak, ülkeye gelen turistlere karşı soygun yapan birkaç sahte polis olayı olmuştur.
O yüzden Bulgaristan’da seyahat ederken her konuda dikkatli olmanız gerektiğinizi hatırlatmak isteriz.) İşte bu olaylardan dolayı, yolda arabayla seyahat ederken, aracınızı durdurmak isteyen bir polis aracının dur ikazına uymama hakkınız vardır. Eğer aynı araç, durmadığınızdan dolayı sizi takibe başlarsa, o arabanın polis aracı olma ihtimali çok yüksektir. Eğer durum bu şekilde ise hemen durun ve şüphelerinizi polislerle paylaşın. Polisin dur ikazına uymadığınızdan dolayı suçlansanız bile, saygınlığınızı, paranızı, arabanızı kaybetmekten ve bunlardan daha kötüsü hırsızların sizin canınıza kastetmelerinden daha iyidir. Bulgaristan’da kesinlikli alkollü araba kullanmayın! Bu durum her zaman tehlikelidir. Araba kullanırken ilk kez alkol alma suçunuz olsa bile, bu durum sizin açınızdan uzun bir hapis cezası ile sonuçlanacaktır.

Hızlı araba kullanan bir şoför, trafik polisine yakalandığında bu durumdan sıyrılmak için polis memuruna rüşvet teklifinde bulunabilir. Bulgaristan’da bu durum yaygın bir uygulama olmakla beraber bazen istisna haline de gelebilir. Bu yüzden çok dikkatli bir şekilde araba kullanmalısınız. Araba hırsızlığı çok fazla görülmez, ama yine de hafife almamak gerekir.

Kırsal kesimlerde aracınızdan ayrılsanız bile, herhangi bir araba çalınma olayı ile  pek sık karşılaşmazsınız, ama büyük şehirlerde veya çeşitli turistlerin bulunduğu yerlerde herhangi bir çalınma olayının olmasını istemiyorsanız, arabanızı ya güvenli bir ana cadde de park edin ya da güvenlikler tarafından korunan kapalı garajlarda arabanızı park edin. Bu otoparkların bir gün içinde bir saatlik ücreti 2-6 Leva arasında değişmektedir. Eğer bir şehirde daha fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız, bir aylık ortalama maliyeti 60 Leva olan bir park yerini kiralamak sizin için daha iyi ve daha güvenli olabilir. Pek çok otelin kendine ait otopark yerleri vardır, dilerseniz burada arabanızı park edebilirsiniz ya da isterseniz bazı pansiyonların bir otopark büyüklüğünde olan bahçeleri vardır.

Buralarda da arabanızı park etmek mümkündür. Bulgaristan’da bu tür bilgileri öğrenmek için herhangi

bir otel veya bir pansiyona sorabilirsiniz.


  Bulgaristan Araba İle Ulaşım için yorum ekleyin -->

1

İlgili Yorumlar
Gönderen: cemal
Email:
Başlık: Bulgaristana Araba ile Ulaşım
7 gun arabayla gıtmek istyrm araç için ne belge gerekıyo triptk veya başka ney


Copyright © 2015 Bulgaristanvizesi.com. Her Hakkı Saklıdır  


 
Dedeman Sofya Princess Hotel
5 Yıldız
Sheraton Sofya
5 Yıldız
KEMPINSKI HOTEL ZOGRAFSKI SOFIA
5 Yıldız
Hotel Sveta Sofya
4 Yıldız
Rodina Hotel Sofya
4 Yıldız
Hemus Hotel Sofya
3 Yıldız

Plovdiv Uçak Bileti
Sofya Ucuz Uçak Bileti